Tävlingsresultat

 

Olympiska spel

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

12

London, Storbritannien

 4/36

 La Fair

08

Hongkong, Kina

4/13

Stand by me

04

Athen, GRE

9/42

Stand by me

96

Atlanta, USA

7/6

Lafayett

 

Världsmästerskap

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

10

Kentucky USA VM

11/-

Stand by me

 09

 Le Lion de Angers, FRA YH

 27

 Lilli Pop K

08

Le Lion de Angers, FRA YH

1/6

Lilli Pop K

06

Aachen, GER

5/35

My fair Lady

05

Le Lion d’Angers, FRA YH

10

Rhegame

02

Jerez, ESP

-/26

Stand by me

98

Rome, ITA

4/13

Lafayett

97

Le Lion d’Angers, FRA YH

16

Stand by me

96

Le Lion d’Angers, FRA YH

17

Robin des bois

94

Haag, NED

43

Lafayett

94

Le Lion d’Angers, FRA YH

29

Oliv

 

Europamästerskap

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

 09

 Fontainebleau,FRA

 -/11

 Stand by me

11

Malmö

utg

La Fair

05

Blenheim, GBR

4/15

My fair Lady

03

Punchestown, IRA

-/2

Stand by me

99

Luhmühlen, GER

-/2

Stand by me

95

Pratoni del Vivaro, ITA

-/15

Lafayett

 92

 Compiegne, FRA

 utg

 Lafayett

91

Torino, ITA YR

5/6

Lafayett

90

Vitell, FRA J

1/1

Caliph

89

Lausanne, SUI J

2/7

Caliph

 

World cup final

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

 09

 Strzegom, POL

 19

 Stand by me

06

Ribbersborg, SWE

utg

Stand by me

05

Ribbersborg, SWE

25

Fair Dobbin

04

Pau, FRA

1

My fair Lady

03

Pau, FRA

1

Stand by me

 

Internationella resultat

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

 12

 Vairano CCI***

 13

 La Fair

14

Strzegom cci **

11

Fairnet

14

Strzegom cic**

2

Lucky Luciano

14

Strzegom cci*

1

Fair Mail

14

Malmö cic*

6

Lucky Luciano

14

Baborowko cic*

2

Fair Mail

14

Baborowko cic*

16

Lucky Luciano

14

Flyinge cic**

12

Fairnet

14

Kreuth cci**

11

Fairnando

14

Kreuth cic*

8

Fairnet

14

Höör cic*

7

Fairnet

14

Sopot cic*

1

Fairnet

14

Sopot cic**

1

Fairnando

14

Tågarp cic*

9

Fairnet

14

Tågarp cic*

4

Fairnando

13

Flyinge cic**

6

Fairnando

13

Höör cic*

9

Fairnet

13

Höör cic**

7

Fairnando

13

Runsten cic*

25

Fairnet

13

Runsten cic*

2

Fairnando

13

Köpenhamn cic*   

10

La Fair

13

Köpenhamn cic*

10

Fairnando

13

Höör cic*

4

Fairnando

 12

 Wiesbaden CIC***

 10

 La Fair

 12

 Luhmühlen CIC***

 13

 La Fair

10

Aachen CIC***

7

Stand By me

10

Luhmühlen CIC***

5

Stand by me

 10

 Wiesbaden CIC***

 14

 Stand by me

 10

 Sopot CIC**

 1

 Stand by me

 10

 Marbach CIC***W

 11

 Stand by me

08

Kreuth CIC**

13

Nice Connection

08

Warseveld CIC**

5

Nice Conection

08

Luhmühlen CIC***W

4

Stand by me

08

Hünxe CIC**

1

Stand by me

08

Hünxe CIC**

23

Nice Conection

08

Hohenberg-Kruseberg CCI**

9

Nice Conection

08

Wiesbaden CIC**

1

Stand by me

08

Wiesbaden CIC**

14

Nice Conection

08

Bialy Bor CIC**

3

Nice Conection

07

Boekelo CCI***

6

Stand by me

07

Boekelo CCI***

25

La Fair

07

Warseveld CIC**

3

Twilight

07

Warseveld CIC**

4

La Fair

07

Warseveld CIC**

9

Nice Conection

07

Deauville CIC***

4

Stand by me

07

Sahrendorf CIC*

11

Nice Conection

07

Sahrendorf CIC*

12

Twilight

07

Aachen CIC***

3/2

Stand by me

07

Bialy Bor CIC***

1

Stand by me

07

Kreuth CIC**

8

Stand by me

06

Strzegom, POL CIC***W

2

Stand by me

06

Burneham Market, GBR CIC***W

8

My fair Lady

06

Luhmühlen, GER CCI****

4

My fair Lady

06

Strzegom, POL CIC*

2

Thomas O’Malley

05

Strzegom, POL CIC***W

3

My fair Lady

05

Strzegom, POL CIC***

2

Fair Dobbin

05

Fontainebleau, FRA CIC***W

2

Fair Dobbin

05

Bonn, GER CIC***

12

My fair Lady

05

Falkenberg, SWE CCI*

6

Rhegame

05

Strzegom, POL CIC*

8

Rhegame

04

Haras de Jardy, FRA CIC***

3

Stand by me

04

Ribbersborg, SWE CIC***W

1

Fair Dobbin

04

Luhmühlen, GER CCI***W

2

Stand by me

04

Strzegom, POL CIC***W

4

My fair Lady

04

Boekelo, NED CCI***

11

My fair Lady

03

Strzegom, POL CIC***W

1

Stand by me

03

Strzegom, POL CIC***W

4

Fair Dobbin

03

Hamburg, GER CIC***

1

Fair Dobbin

03

Boekelo, NED CCI***

4

My fair Lady

03

Ribbersborg, SWE CIC***W

2

My fair Lady

03

Ribbersborg, SWE CIC***W

7

Fair Dobbin

03

Samur, FRA CCI***

15

Fair Dobbin

03

Badminton, GBR CCI****

15

Stand by me

03

Burneham Market, GBR CIC**

7

My fair Lady

02

Lulworth, GBR CIC***

8

Stand by me

02

Luhmühlen, GER CCI***

6

Stand by me

02

Blair Castle, GBR CCI*

10

Provo

02

Kreuth, GER CCI**

11

Fair Dobbin

02

Duseborg, SWE CIC**

7

Fair Dobbin

02

Duseborg, SWE CIC**

2

My fair Lady

01

Strömsholm, SWE CIC*

1

Fair Dobbin

01

Sämsholm, SWE CCI*

1

Wirkliche Wünshen

00

Karly Vivaro, CEZ CCI*

2

Fair Dobbin

00

Achselschwang, GER CCI***

11

My fair Lady

99

Bonn, GER CIC***

6

Stand by me

98

Achselschwang, GER CCI***

6

Stand by me

98

Baldersnäs, SWE CIC**

6

Stand by me

97

Ypäjä, FIN CCI*

2/1

Gemeni

97

Badminton, GBR CCI****

5

Lafayett

96

Luhmühlen, GER CCI***

10

Lafayett

93

Hasselt, BEL CIC**

5

Lafayett

93

Pau, FRA CCI**

5

Lafayett

90

Skövde, SWE CCI*

2/6

Caliph

89

Kangasaala, FIN CCI*

1/1

Caliph

 

Svenska mästerskap

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

14

Flyinge

4

Fairnando

13

Eketorp

8

La Fair

06

Halmstad

2

My fair Lady

05

Strömsholm

1

Stand by me

05

Udden

1/-

Luca Brazi

03

Segersjö

1

Fair Dobbin

01

Segersjö

1

My fair Lady

01

Segersjö

2

Fair Dobbin

00

Udden

2/2

Wirkliche Wünshen

99

Vinslöv

1

Stand by me

98

Halmstad

3

Stand by me

98

Sämsholm

3

My fair Lady

95

Tranemo

2

Lafayett

91

Halmstad

2

Lafayett

89

Ljusdal

3

Caliph

 

Breedes Trophy final

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

14

Flyinge

1

Fair Spot

14

Flyinge

2

Fair Mail

05

Öveds

1

Luca Brazi

05

Öveds

2

Rhegame

04

Öveds

3

Rhegame

00

Flyinge

3

Tessina

95

Falsterbo

1

Stand by me

93

Falsterbo

6

Oliv

 

Nationell tävling CNC

År

Tävling/Klass

Plac lag/ind

Häst

14

Flyinge CNC***

4

Fairnando

13

Eketorp CNC***

8

La Fair

12

Gärds CNC**

11

La Fair

05

Öveds, SWE CNC**

2

Rhegame

05

Udden, SWE CNC**

3

Fair Dobbin

04

Halmstad, SWE CNC***

1

Stand by me

04

Halmstad, SWE CNC***

2

My fair Lady

04

Gärds, SWE CNC***

2

My fair Lady

04

Öveds,SWE CNC*

3

Rhegame

03

Whittington, GBR CNC***

6

Stand by me

03

Belton park, GBR CNC***

3

Fair Dobbin

03

South of England GBR CNC***

3

Fair Dobbin

03

South of England GBR CNC***

2

Stand by me

02

Brockenhurst, GBR CNC***

2

Stand by me

02

Brockenhurst, GBR CNC***

8

My fair Lady

02

Duseborg, SWE CNC**

7

Fair Dobbin

01

Baldersnäs, SWE CNC**

4

Wirkliche Wünschen

01

Baldersnäs, SWE CNC**

5

Fair Dobbin

99

Duseborg, SWE CNC***

5

Stand by me

99

Duseborg, SWE CNC***

4

Lafayett

td>

98

Snogeholm, SWE CNC***

3

Stand by me

98

Duseborg, SWE CNC***

2

Lafayett

98

Duseborg, SWE CNC***

4

Stand by me

98

Halmstad, SWE CNC***

4

Lafayett